Spotkanie wigilijne

W świątecznej atmosferze odbyło się u nas spotkanie wigilijne.

W udekorowanej świątecznie sali znalazła się duża choinka, którą otrzymaliśmy w prezencie. Swoją obecnością zaszczycili nas: Marszałek Senatu – Pani Maria Koc, Starosta – Pani Ewa Besztak, Wicestarosta – Pan Marek Renik, Wójt Gminy Wierzbno – Pan Emil Wąsowski,  ks. Kazimierz Jóźwik, przedstawiciel PCPR – Pani Agata Kuć, przedstawiciel ORE- Pani Marta Paluch.
Przedsięwzięcie wpisało się w akcję MEN "Razem na Święta". Dlatego współorganizatorem byli także uczestnicy WTZ. Spotkanie to jednocześnie podsumowanie warsztatów kulinarnych "Kuchnia regionalna", którego inicjatorem było SPON "Jawor". Dzięki anonimowemu sponsorowi mogliśmy nauczyć się przygotowywać potrawy wigilijne z różnych stron Polski. Degustacja oczywiście była   dziś. Przypomnieliśmy sobie i gościom o licznych polskich tradycjach i zwyczajach związanych z wigilią. Śpiewaliśmy kolędy w różnych dialektach i gwarach.
Dziękujemy gościom za prezenty i życzenia. Naszym Rodzicom i Babciom za przybycie i za przekazanie nam rodzinnych receptur na dania. Efektem zajęć jest też płyta z przepisami na potrawy wigilijne.

 

            

 

             

             

 

Dodaj komentarz