Wielkanocna Zbiórka Żywności

Pomagamy jak umiemy. Dzisiaj wolontariat zbiórkowy

Wolontariat w akcji

Dziś w ramach Koła Wolontariatu wybraliśmy się, by uporządkować teren wokół jednej z jaworkowych kapliczek. Jej historia jest taka: Kapliczka została postawiona na skrzyżowaniu dróg, wyznaczających granice wsi. Powstała w czasach, kiedy dziedzicem Jaworka był Margiewicz, ale nie mamy informacji, czy chodzi o Margiewicza ojca, czy syna. Okres budowy kapliczki datowany jest między rokiem 1938, a 1944, ponieważ wtedy byli tu Margiewiczowie. W tym czasie, pewnego razu, parafię Wierzbno zwizytował biskup, który następnie udawał się do kolejnej parafii tj. do Wiśniewa. Wierni odprowadzili dostojnika kościelnego do granicy obu parafii. W miejscu „przekazania” biskupa Margiewicz polecił chłopom wybudowanie kapliczki. Przeznaczył na ten cel pieniądze.

Leśne skarby

Pomagamy jak umiemy. Członkowie Koła Wolontariatu wybrali się po leśne skarby, które koleżanki z WTZ przerobią na zdrowotny syrop.

Zielony Rekord Polski

Plan wykonany. Rośliny posadzone, nie tylko w Jaworku, ale w różnych miejscowościach naszego powiatu. Teraz pozostało tylkoo nie zadbać! W wydarzeniu Zielony Rekord Polski 2021 bierze udział 30 osób. Posadziliśmy 50 roślinek. Do naszej akcji włączyło się koło Wolontariatu z MOW.

Chryzantemy się nie zmarnują

Szybkie działanie. Wczoraj kontakt z ARiMR dziś wizyta u Pana Piotra, który przekazał nam swoje chryzantemy. Członkowie SPON “JAWOR” oraz uczestnicy Koła Wolontariatu w MOW w Jaworku udekorowali nimi w sumie ok 50 przydrożnych krzyży i kapliczek w okolicy. Mieszkańcy, z którymi rozmawialiśmy byli zaskoczeni i deklarowali, że będą pielęgnować otrzymane chryzantemy. Pan Piotr też zadowolony, ponieważ jego kwiaty zostały właściwie spożytkowane.

Wolontariat w MOW pamięta
o bohaterach

Koło Wolontariatu wyruszyło w teren. Dzięki współpracy z Fundacją na Rzecz Wielkich Historii udało nam się zaopiekować kolejnym miejscem pamięci w naszej okolicy.

PORZĄDKUJEMY MIEJSCA PAMIĘCI

Wolontariusze z MOW wykorzystują dobrą aurę pogodową i porządkują okoliczne miejsca pamięci.

   

UDZIAŁ W WARSZTATATCH:  “MIRABELKA – KIEŁKUJĄCA HISTORIA”

ANDRZEJKI W DPS

Wychowankowie MOW Jaworek na imprezie andrzejkowej w DPS Mienia

  

TURYSTYKA ZAANGAŻOWANA I 100 KOTYLIONÓW NA STULECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Członkowie Koła Wolontariatu w setną rocznicę Odzyskania Niepodległości rozdali 100 kotylionów. Nastepnie, punktualnie o godz. 12 wraz z mieszkańcami gminy Grębków, pod wodzą Danuty Błażejczyk odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Podczas uroczystości zebrani otrzymali też naszą grę historyczną, oraz dowiedzieli się o działaniach prowadzonych w ramach projektu “Turystyka zaangażowana” dofinansowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. 

 

 

DZIEŃ SENIORA W WIERZBNIE

W ramach wolontariatu wręczaliśmy upominki i spotkaliśmy się z Agnieszką – wolontariuszką

i misjonarką z Boliwii. 


 

WOLONTARIAT SZKOLNY – DOBRE PRAKTYKI

Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym “JAWOR”  ze środków uzyskanych od Ministerstwa Edukacji Narodowej

ADOPCJA DROGI ORAZ TERENU OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ

 

 

WOLONTARIAT PATRIOTYCZNY

 

Z okazji Święta 11 Listopada Artur Barciś, filmowy Czerepach z “Rancza” został udekorowany przez wolontariuszy naszym kotylionem.

 

WOLONTARIAT INTEGRACYJNY

 

WOLONTARIAT ZBIÓRKOWY

 

KĄCIK UWOLNIONEJ KSIĄŻKI

Książki zgromadziliśmy nawiązując kontakt z  rodzinami  uczestników WTZ oraz mieszkańcami Jaworka. Każdy egzemplarz został opatrzony naklejką “Cześć, jestem uwolnioną książka. Jeśli chcesz, to weź mnie ze sobą,  przeczytaj i podaj dalej”. Każdy może tu zostawić swoją przeczytaną książkę. Może też zabrać jedną z nich do czytania.

 

PRACE NAD TABLICĄ

Wystosowaliśmy apel do mieszkańców naszej wsi, by Ci udostępnili nam stare zdjęcia, dokumenty oraz opowiedzieli ciekawe historie o Jaworku. Zgromadziliśmy dużo materiałów.

 

DOM POMOCY SPOŁECZNEJ W MIENI

Nawiązaliśmy współpracę z Domem Pomocy Społecznej Św. Józefa w Mieni. Poznaliśmy tam dużo ciekawych osób. Ten kontakt z podopiecznymi to dla nas “szkoła życia”. Zrozumieliśmy, że najprostsze czynności dla niektórych zwyczajnie mogą być niewykonalne.

 

WOLONTARIAT AKCYJNY

Parafialny Dzień Seniora w Wierzbnie odbywał się po raz pierwszy. Z wielką radością wręczaliśmy piernikowe serduszka, przygotowane przez nasze koleżanki z WTZ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DZIEŃ WOLONTARIUSZA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WOLONTARIAT KUROPATWA