JEDEN OSIEM SZEŚĆ TRZY

JEDEN OSIEM SZEŚĆ TRZY – obchody 160 rocznicy Powstania Styczniowego.

12 maja przeżywaliśmy szczególną uroczystość w naszym Ośrodku. Razem z zaproszonymi Gośćmi Szkoła Podstawowa im. II Armii Wojska Polskiego w Wierzbnie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krypach, Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Grębkowie, Szkoła Podstawowa w Kopciach oraz Szkoła Podstawowa w Trzebuczy upamiętniliśmy czasy Powstania Styczniowego oraz postaci, które miały na nie wpływ na terenie gminy Wierzbno i powiatu węgrowskiego, ks. Stanisława Brzóskę, Franciszka Wilczyńskiego, Aleksandra Rajczakiewicza, Antoninę Konarzewską oraz Aleksandra Dejbla. Spotkanie uświetnili dr Mirosław Roguski, referatem pt. “Powstanie Styczniowe i jego bohaterowie” oraz Małgorzata Bittitta referatem pt. “Dwór i obyczaje, powstańcza historia rodziny Oborskich”. Wraz z Biblioteka Grębków rozstrzygnęliśmy konkurs wiedzy o powstaniu styczniowym oraz konkurs plastyczny. Dziękujemy z ufundowanie nagród Wójtom Gmina Wierzbno oraz Gmina Grębków oraz pani poseł Teresie Wargockiej. Tego dnia miała również miejsce premiera piosenki napisanej i nagranej przez naszego Wychowanka Aleksandra – Alex Whiter.

Po oficjalnych obchodach Goście mieli możliwość skosztować potraw przygotowanych przez naszych kucharzy w klimacie Marcjanny Oborskiej oraz napić się kawy serwowanej przez naszych baristów.

Wszystkim, którzy tego dnia w jakikolwiek sposób włączyli się w obchody 160 rocznicy Powstania Styczniowego serdecznie dziękujemy.

Dodaj komentarz