^ Do góry

MOW JAWOREK ZAPRASZA STUDENTÓW DO ODBYCIA PRAKTYK / PROWADZENIA BADAŃ               JESTEŚ ABSOLWENTEM MOW w JAWORKU? NAPISZ DO NAS!               lubie-to-png POLUB NAS NA FACEBOOKU               SZCZEGÓLNE PODZIĘKOWANIA DLA NASZYCH SPONSORÓW               baner

WODNY ŚWIAT

WYPRAWA NA NARTY

SPORT SPOSOBEM NA INTEGRACJĘ SPOŁECZNĄ

GALERIA MOW

NASZE OSIĄGNIĘCIA

NASZE PUBLIKACJE

PROJEKTY

STREFA PRACOWNIKA

STATYSTYKI

Dzisiaj43
W tym tygodniu515
Wszystkich216216

Odwiedza nas 64 gości oraz 0 użytkowników.

ŚCIEŻKA EDUKACYJNO - -EKOLOGICZNA

O NAS

Ocena użytkowników:  / 4
SłabyŚwietny 

     Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Jaworku  znajduje się w budynku, który powstał w 1965 roku. Początkowo była tu szkoła podstawowa, od 1986 roku Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, natomiast obecna placówka, w której skład wchodzi szkoła i internat, działa od 1 września 2007 roku. Uroczystego i oficjalnego otwarcia MOW dokonała Pani Elwira Calik, dyrektor ośrodka oraz Pan Krzysztof Fedorczyk, Starosta Powiatu Węgrowskiego. Kadra pedagogiczna, która początkowo pracowała w naszej placówce, zmieniała się, najwytrwalsi jednak pozostali.Od 27 marca do 30 czerwca 2014r. obowiązki dyrektora MOW w Jaworku pełniła Pani Teresa Jachimowicz. Od 1 lipca 2014 roku dyrektorem MOW jest dr Mariusz Dobijański.

     W czasie funkcjonowania naszego ośrodka zmieniali się również wychowankowie. Jedni przybywali do placówki, inni nas opuszczali. Początkowo w MOW była szkoła podstawowa i gimnazjum, w których uczyło się 32 uczniów. Później były tylko dwie klasy gimnazjum, a od 1 maja 2012 roku w ośrodku uczą się trzy klasy gimnazjalistów.

     Nasi podopieczni to chłopcy w wieku od 13 do 18 lat skierowani na podstawie orzeczeń sądów rodzinnych, którzy nieprawidłowo funkcjonowali w dotychczasowych środowiskach. Objęci są całodobową opieką, której nadrzędnym celem jest socjalizacja i readaptacja społeczna.

     Na co dzień młodzież zdobywa niezbędną wiedzę i umiejętności w gimnazjum, które mieści się na parterze placówki. Pobyt w MOW wychowankowie wykorzystują bardzo aktywnie, nie tylko zdobywają wiedzę, ale także bawią się, rozwiją swoje zainteresowania, biorą udział w wielu ciekawych przedsięwzięciach.

     Ponadto Wychowankowie biorą udział w specjalistycznych zajęciach z zakresu psychoedukacji, socjoterapii, profilaktyki społecznej i resocjalizacji, w trakcie których moga nabyć wiele umiejętności społecznych, m.in. współdziałania w grupie, panowania nad emocjami oraz konstruktywnego wyrażania, odreagowywania negatywnych emocji i rozładowywania napięć, asertywnego wyrażania swojego zdania i radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

    Wychowankowie mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań poprzez udział w licznych kołach m.in. sportowym, technicznym, muzycznym, teatralnym.

 

JavaScript must be enabled in order for you to use Google Maps.
However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser.
To view Google Maps, enable JavaScript by changing your browser options, and then try again.