^ Do góry

MOW JAWOREK ZAPRASZA STUDENTÓW DO ODBYCIA PRAKTYK / PROWADZENIA BADAŃ               JESTEŚ ABSOLWENTEM MOW w JAWORKU? NAPISZ DO NAS!               lubie-to-png POLUB NAS NA FACEBOOKU               SZCZEGÓLNE PODZIĘKOWANIA DLA NASZYCH SPONSORÓW               baner

WODNY ŚWIAT

WYPRAWA NA NARTY

SPORT SPOSOBEM NA INTEGRACJĘ SPOŁECZNĄ

GALERIA MOW

NASZE OSIĄGNIĘCIA

NASZE PUBLIKACJE

PROJEKTY

STREFA PRACOWNIKA

STATYSTYKI

Dzisiaj43
W tym tygodniu515
Wszystkich216216

Odwiedza nas 117 gości oraz 0 użytkowników.

ŚCIEŻKA EDUKACYJNO - -EKOLOGICZNA

Wakacyjnie...

Podczas wakacyjnej przerwy od nauki oprócz cyklicznych wyjazdów na basen, do kina, nad pobliski zalew, dbaliśmy o drzewka, krzewy i kwiaty posadzone na terenie placówki, a także o cmentarz, albowiem pamięć o zmarłych jest obowiązkiem każdego człowieka. Dowiedzieliśmy się o wielu bohaterach narodowych, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny. Na cmentarzu zapaliliśmy lampki na Grobie Żołnierza. W czasie pobytu zrozumieliśmy jak należy zachowywać się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce.

W sierpniu udaliśmy się z wizytą do gospodarstwa ogrodniczego w Wężach. Celem tej wyprawy było zapoznanie z pracą ogrodnika, kształcenie postawy szacunku dla ludzi i przyrody, rozwijanie pożądanych postaw – pracowitość, troskliwość, poznanie różnych gatunków kwiatów, sposobów ich uprawy.    

Dzięki tej wizycie wzbogaciliśmy się o nowe rośliny do naszego ośrodka.

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Beztytuu

23 czerwca zakończyliśmy rok szkolny w naszym Ośrodku. Po krótkich występach chłopców, wyświetleniu prezentacji pt. "Bezpieczne wakacje" głos zabrał Pan Dyrektor, który podsumował miniony rok szkolny oraz życzył wszystkim zebranym wychowankom, nauczycielom, pracownikom MOW oraz przybyłym rodzicom i opiekunom, aby czas wakacji był okazją do należnego odpoczynku i oderwania się od obowiązków szkolnych.

Po czym wychowankowie udali się na upragnione dwa miesiące wolnego.

Czytaj więcej: Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Moja przyszłość -Będę strażakiem-by ludzie czuli się bezpiecznie

20170101 051801Kiedy będę już duży
Po latach wielu, gdy szkołę skończę,
To jak mój znajomy będę strażakiem,
By móc ratować domy płonące.
Tak jak mój znajomy będę odważny,
Zwinny i szybki, jak tylko można!
Bo szybko biec musi strażak każdy,
Kiedy usłyszy wołanie: "Pożar!!!"

I na ratunek
Pobiegnę pierwszy, by ogień gasić
Będę strażakiem po kilku latach,

Kiedy już będę większy i starszy.

Czytaj więcej: Moja przyszłość -Będę strażakiem-by ludzie czuli się bezpiecznie

Cała Polska czyta dzieciom

"Cała Polska czyta dzieciom"- to akcja znana chyba wszystkim. Nasz wychowanek Krystian w towarzystwie Wójta Gminy Grębków,  Pani Doktor, Radnych, Dyrektoró Szkół  i wielu innych gości czytał najmłodszym bajki zagadki.

Czy warto być przedsiębiorczym?

Jeden z czerwcowych poniedziałków upłynął dla części uczniów pod hasłem przedsiębiorczości. Mieli Oni okazję wypełnić wniosek o dowód osobisty czy paszport, założyć konto w banku, a nawet spróbować uzyskać kredyt. Niektórzy z zainteresowaniem przystąpili do rozmowy kwalifikacyjnej z pracodawcą. Były to oczywiście tylko ćwiczenia, ale pomogły uczestnikom projektu zrozumieć, że jednak warto przećwiczyć pewne "dorosłe czynności".

Lekcja historii w zamku

Zamek w Liwie to jeden z najciekawszych zabytków. Zbudowany został w pierwszej połowie XV wieku. W XVIII wieku popadł w ruinę na skutek walk ze Szwedami, a podczas II wojny światowej cudem uniknął rozbiórki. Zgliszcza Zamku przed zniszczeniem ocalił Otto Warpechowski- pisarz i archeolog. Warpechowski wmawiał okupantom krzyżackie pochodzenie zabytku, co uchroniło go od zagłady. Zorganizowana przez archeologa ekipa budowlana zabezpieczała zabytek i naprawiła największe uszkodzenia. Prace zostały przerwane w 1944 roku, kiedy to Niemcy zwątpili w wersję historyczną wmawianą przez Warpechowskiego, na szczęście temat rozbiórki ruin nie został już podjęty. Dzięki oszustwu zamek w Liwie został uratowany. Kolejne prace renowacyjne podjęte zostały dopiero w latach 50. XX wieku.

Czytaj więcej: Lekcja historii w zamku